czwartek, 06 październik 2022 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Bliska Przestrzeń

Logo Bliska Przestrzeń

W dniu 14.01.2022 r. odbyły się dwa warsztaty przyszłościowe dla młodzieży połączone mapowaniem potrzeb zgłaszanych przez tą grupę społeczną, zorganizowane w Szkole Podstawowej w Piotrowicach oraz w Męcince. Zajęcia poprowadził animator Pan Patryk Podraza z Fundacji „Zielona Akcja” z Legnicy

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu pn. „Bliska Przestrzeń” realizowanego od blisko 2 lat przez Gminę Męcinka i finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Młodzież podczas spotkania w pierwszej kolejności wskazywała atuty gminy, jej układ przestrzenny, ale także starała się określić jak ją widzą za kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Efekty tych prac są pewnym wyznacznikiem jak jest ona dziś postrzegana przez dzieci i młodzież oraz swego rodzaju podpowiedzią dla osób decyzyjnych w jakim kierunku chcieliby, aby ona zmierzała. Jak przystało pełną energii i aktywności młodzież, wśród pomysłów dominowały inicjatywy prosportowe, związane z wypoczynkiem oraz zwiększenie dostępności sklepów.

Proponowana Państwu ankieta ma na celu lepsze poznanie przez lokalny samorząd preferencji mieszkańców w zakresie zagospodarowania przestrzennego naszej gminy oraz potrzeb mających wpływ na rozwój zarówno gospodarczy, społeczny, kulturowy oraz turystyczny przestrzeni, którą zamieszkujemy. Ankieta umożliwia mieszkańcom na zasygnalizowanie problemów, wyrażenie potrzeb oraz zaprezentowanie pomysłów na rozwój gminy, co będzie przekładało się na ich realizację przez samorząd gminy.

Wójt Gminy Męcinka

Link do ankiety online: https://forms.gle/aNLnjUEJb1cCoqdi7

link do ankiety

Ankieta do wydruku
Spotkania konsultacyjne :
  • 01.12.2020r. - Urząd Gminy Męcinka

  • 29.01.2021r. - Urząd Gminy Męcinka:
    Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju spotkanie odbyło się w ograniczonej liczbie osób z wykorzystaniem zdalnej metody wykładu. Uczestnicy dowiedzieli się o przebiegu procesu planistycznego oraz trwających obecnie procedurach w tym zakresie w Gminie Męcinka.
    spotkanie 29012021

    spotkanie 29012021
logo bliska mini
W ramach projektu „Bliska Przestrzeń” odbyliśmy seminarium szkoleniowe z zakresu najnowszych i istotnych zagadnień związanych z planowaniem przestrzeni i konsultacjami społecznymi na poziomie gminy. Szkolenie umożliwiło wymianę dobrych praktyk w ramach działań konsultacyjnych i planistycznych podejmowanych w naszej gminie w projekcie „Bliska Przestrzeń”. Spotkania odbyły się w dniach 10 i 11 grudnia na platformie zoom.
logo bliska mini
Gmina Męcinka podpisała umowę i przystąpiła do projektu "Bliska przestrzeń" realizowanego przez Fundację Ekologiczną "Zielona Akcja" oraz partnera Biuro Urbanistyczne "Ecoland" finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Osi Priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji 23 czerwca 2020 roku.

Plakat
 
* Celem projektu jest wzmocnienie procesów konsultacji społecznych w gminach do 50tyś. mieszkańców w zakresie planowania przestrzennego.

* Dofinansowanie projektu z UE: 24 000,00 zł.
protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie